Правда і міфи про програму визнання диплома лікаря в Чеській Республіці! | Stage Up
Правда і міфи про програму визнання диплома лікаря в Чеській Республіці!

Лікар – це дуже складна і відповідальна професія, яка не терпить похибок. Тому, не дивно, що програми апробації (визнання) диплома лікаря в Чехії вимагають від українських випускників медичних вузів великих зусиль.

У цій статті освітня компанія Stage Up дає відповіді на основні запитання стосовно програми визнання, щоб зробити цю процедуру легшою і зрозумілішою для українських студентів.

З чого складається програма визнання диплома лікаря в Чехії?

Для підтвердження диплома лікаря студенту необхідно пройти процедуру апробації, яка складається з 3-х етапів:

  • Письмовий екзамен (студенти здають екзамен із загальної медицини, стоматології або фармакології, відповідно до їх диплому);
  • Практика у клініці або лікарні (практика триває 5 місяців і розпочинається після успішної здачі письмового екзамену);
  • Усний екзамен (завершальний етап апробаційного процесу – захист історії хвороби).

Ще до початку апробаційного процесу студент проходить спеціалізований курс чеської мови (440 академічних годин), а потім відвідує 220 годин занять з підготовки до здачі апробації на базі медичного університету.

Після успішного проходження апробації студент отримує право на роботу.

Коли можна подавати заяву на програму апробації диплома лікаря?

По-перше, основною вимогою для подання заяви на програму апробації є наявність диплома лікаря. Учасниками програми можуть бути усі практикуючі лікарі або випускники медичних вузів віком до 50 років з дійсним дипломом лікаря. Заявку на програму можна подати заздалегідь, однак, на момент початку курсу студент вже повинен отримати диплом.

По-друге, дана програма має дві дати початку – 1.03 і 1.09. Подавати документи потрібно заздалегідь, адже крайній термін прийому заявок для першої дати початку до 31.01, а для  другої –  до 31.07.

Чи є можливість податися на програму визнання диплома лікаря без інтернатури?

Так, кожен випускник медичного вузу з дипломом може подавати заявку на програму визнання диплома лікаря. Наявність інтернатури ніяк не впливає на розгляд заяви. Таким чином, успішно здавши апробацію диплома лікаря в Чехії одразу після випуску з університету Ви зможете спокійно працювати в Чеській Республіці за фахом, без втрати року на проходження інтернатури в Україні.

Однак, усім українським випускникам потрібно пам’ятати, що без проходження інтернатури протягом першого року після закінчення медичного університету, в Україні диплом лікаря буде не дійсним.

Чи можна пройти інтернатуру в Чехії?

Програма освітнього центру Association з апробації українського диплома лікаря в Чеській Республіці передбачає проходження студентом шестимісячної практики. Але, на жаль, дану практику не можна розглядати як інтернатуру.

Якщо студент не хоче втрачати можливість у майбутньому повернутися на роботу до України або не зовсім впевнений, що зможе пройти процедуру апробації в Чехії, йому краще відразу ж після випуску пройти інтернатуру й таким чином підтвердити свій диплом в Україні.

Як знайти клініку в Чехії для проходження апробаційної практики?

Освітній центр Association самостійно підбирає клініки для проходження практики учасниками програми визнання диплому лікаря, тому студенту не потрібно заздалегідь шукати відповідні установи в Чехії.

Окрім того, освітній центр з радістю підбере студенту практику відповідно до його побажань і майбутньої спеціалізації (наприклад, майбутні педіатри зможуть пройти практику у дитячому відділенні лікарні).

Коли можна розпочати роботу в Чехії за спеціальністю?

Після успішної здачі апробаційних екзаменів і проходження практики український диплом лікаря визнається Чеським Міністерством охорони здоров’я і Чеським Міністерством освіти. На основі цього документу студент має право працювати с Чеській Республіці як лікар загальної медицини або сімейний лікар.

Щоб почати роботу за певною спеціальністю (терапевт, офтальмолог, педіатр тощо) необхідно через 3 роки роботи здати атестаційні екзамени з окремої спеціалізації. Виключенням є студенти з українськими дипломами стоматолога, які можуть одразу після підтвердження диплома працювати за фахом.

Чи можна працювати з підтвердженим дипломом в інших країнах Європи окрім Чехії?

Лікарська справа – дуже складна і вибаглива галузь, тому досить важко дати однозначну відповідь на дане запитання.

З чеським дипломом лікаря у студента буде можливість працювати в інших країнах Європейського союзу. Однак, необхідно розуміти, що для праці на посаді лікаря та чи інша країна вимагатиме підтвердження володіння їхньою державною мовою на належному рівні, а можливо й проходження додаткових практик для підтвердження кваліфікації.

Чеський диплом не буде дійсним для працевлаштування в інших країнах, адже, наприклад, в США чи Канаді процес здобуття освіти лікаря значно відрізняється від європейського.

Якщо у Вас виникнуть інші запитання стосовно програми визнання диплома лікаря Ви завжди можете звернутися до консультантів освітньої компанії Stage Up! Будемо раді вітати Вас у нас в офісі!