Отзыв студента Fudan University — Китай, Стоколос Илья | Stage Up
Fudan University — Китай, Стоколос Ілля

Відгук студента про Fudan University в Китаї

Студент: Стоколос Ілля

Навчальний заклад: Fudan University (Китай, Шанхай)

Спеціальність: Chinese Language for Foreigners (Business Chinese) — бакалаврат

Чому ти обрав саме Китай і саме Fudan University?

Це країна з найбільш стрімким економічним розвитком. А Шанхай є одним з найбільш розвинених міст Китаю. Fudan University є найкращим в Шанхаї.

Перший рік навчання був присвячений вивченню китайської мови. Але до початку навчання ти вже вивчав китайську в Україні. Чи існує значна різниця між вивченням мови у нас в Україні і в країні, де вона є рідною?

Різниця величезна. Зрозуміло, дроблення в самому Китаї теж йде. Якщо вибереш не найкращий університет, якість навчання теж буде поганою. Якщо ж порівнювати українця, який викладає китайську мову в Україні і вивчення китайської мови з носієм в Китаї, то різниця, в принципі, величезна. Носій мови завжди важливий. Якщо хочеш отримати максимальний ефект від вивчення мови, то потрібно обирати носія мови. Обов’язково.

Як вважаєш, твоя китайська мова вже досягла рівня, який необхідний для гарного навчання, академічного сприйняття інформації, відтворення?

Думаю так.

Чи був переломний момент, коли ти прокинувся і зрозумів, що почав думати на китайському?

Не можу назвати точний день, коли це сталося. Думаю, десь навесні. Минуло приблизно шість місяців.

Зрозуміло, в твоїй групі в основному навчалися іноземні студенти, які вивчали китайську мову для вступу на програми бакалаврату. З яких країн в основному були студенти?

90% з Кореї. На другому місці Японія.

Розкажи про сам процес навчання. Як проводиться оцінка знань? У них так само як і у нас є сесії?

Так, все точно так же.

Іспити проходять у вигляді тестів або потрібно спілкуватися з викладачем?

Все залежить від факультету і напряму. На курсах зазвичай проводять письмові іспити, але бувають і усні. Якщо це читання, то завдання можуть бути і в усній, і в письмовій формі.

Поговоримо про важливі для іноземного студента моменти: взаємодії з International Office. На жаль, у тебе досвід спілкування з працівниками International Office був далеко не позитивним. На скільки, в загальному, ти можеш оцінити якість роботи International Office в університеті Fudan?

На нуль. Якщо ти не знаєш китайської мови, то це можна порівняти з грою в рулетку. Потрапиш на того, хто знає англійську — тобі дуже пощастило. Якщо немає, то тоді шукай кого-небудь іншого. Так що якщо подаватися на вступ самостійно, то можуть виникнути серйозні проблеми. Потрібно хоч трохи знати китайську, щоб хоч якось з ними спілкуватися. Особливо якщо ви вступаєте на бакалаврат. Якщо це курси, вони ще йдуть тобі назустріч, тому що 95% студентів їдуть з нульовими знаннями китайської. Навіть програми бакалаврату не вимагають дуже високого рівня володіння китайською. HSK4 — практично нульовий рівень, а це вимога для вступу на обрану мною програму «Chinese Language for Foreigners (Business Chinese)». Практично вся інформація на китайському. На сайті все на китайському. Всі новини, наприклад, про те, що під час вступу потрібно надати саме оригінал атестата — на китайському. Так що спілкуватися з International Office досить проблематично.

По приїзду в Китай всім українським студентам необхідно пройти обов’язкове медичне обстеження для отримання residence permit. Чи складно проходити це обстеження? Чи багато йде на це часу і грошей?

Все проходиш в один день. Сам процес займає близько 20 хвилин. З отриманням residence permit та ж ситуація. Набагато швидше, ніж в Україні. Для проведення медичного обстеження університет спеціально приганяє величезну вантажівку з усім необхідним обладнанням. За вартістю, близько 300 юанів. І ще 400 юанів за residence permit.

Як швидко ти адаптувався до іншої валюти? Спочатку зазвичай усі намагаються якось перевести юані в долари або в гривні, щоб зіставити вартість. Чи швидко сталася подібна, скажімо так, повсякденна адаптація?

Місяць на це пішов точно. Перше з чим ми зіткнулися, це їжа. Якщо говорити про інші розцінки, то дуже швидко — тижнів зо два. Тим більше я їхав не один, а з мамою. Тому в цьому плані все було набагато простіше. А все інше … Місяць, напевно.

Чи легко звикнути до китайської кухні? Адже вона кардинально відрізняється від української.

Якщо ви не любите китайську їжу, то звикнути дуже складно. Особливо якщо ви поїхали в невелике місто. У Шанхаї ситуація краща, бо там можна знайти європейську їжу. Там навіть є європейські райони. Але, ясна річ, вартість таких страв вище.

За мірками Китаю, яке місто вважається невеликим?

Один-два мільйони.

Тобто Харків для них невелике місто?

В принципі так. Наприклад, Шанхай з передмістями приблизно 26 мільйонів.

Чи подобається тобі транспортна інфраструктура? Скільки часу займає дорога до університету?

Я живу не в гуртожитку, а в квартирі. Тому близько години. За мірками Харкова, мені довелося б вставати о третій годині ночі. Дистанції в Шанхаї величезні. Метро там ходить з розривом в п’ять хвилин. І швидкість величезна. Плюс ще автобуси і таксі. Шанхайська інфраструктура в порівнянні з харківською, як небо і земля. Там величезні гроші вкладені в це. Особливо в метро.

Скільки грошей приблизно на місяць йде на щоденні витрати, не включаючи оренду житла?

На обід і вечерю йде мінімум 30 юанів в день. Це близько 5 доларів. За місяць виходить мінімум 150 доларів. Але це мінімальна сума, тільки на харчування. А ще витрати на транспорт близько 30 доларів на місяць. Є ще багато інших дрібних витрат. Загалом, потрібно брати з розрахунку 500 доларів на місяць. І це з урахуванням того, що Шанхай досить дороге місто.

Скільки, в середньому, йде на оренду житла?

В середньому гуртожиток обійдеться в 2500 юанів. Квартира 3000 юанів.

Досить часто студенти під час навчання за кордоном шукають підробітку. Наскільки це законно в Китаї?

Формально це незаконно. Згідно із законом, якщо зловили — депортують. Але насправді підробляють усі. Найпоширеніший підробіток серед студентів — викладач англійської мови. Хтось підробляє на заводах. Я знав випадок, коли студент працював футбольним тренером. На свій страх і ризик підробляти можна навіть за студентською візою.

Що в побуті або в культурі китайців викликало у вас захоплення, а що абсолютно не сподобалося? З чим довелося змиритися? Є такі моменти?

З негативних моментів в першу чергу можу виділити мовний бар’єр. Англійську вони взагалі не знають. Якщо в університеті ще більш-менш, то за межами університету… Якщо ви, наприклад, приїхали як турист, то проблеми виникнуть величезні. Друге — відсутність деякої культури. Найпоширеніше — плювки.

З позитивних моментів можу сказати, що в цілому якість всього набагато вище ніж в Харкові. Їжа свіжа, отруїтися там практично неможливо. Тільки якщо у вас адаптація шлунка буде. Якщо ви звикли, думаю, в лікарню вам не доведеться звертатися.

Наскільки комфортно було працювати з освітньою компанією Stage Up? Як ти вважаєш, чи є необхідність звертатися в подібні компанії?

Я думаю, що без таких компаній, як Stage Up, навряд чи вийде вирішити питання вступу до китайського вузу.

Самостійно дуже складно витрачати величезну кількість часу на спілкування з International Office в Китаї, особливо якщо враховувати мовний бар’єр. Це дуже проблематично, можна сказати, неможливо

Працювати зі Stage Up нам було дуже комфортно. У мене взагалі ніяких зауважень. Якщо колись виникнуть питання у знайомих — то тільки ви номер один, більше нікого не пораджу.

Спасибо за Ваше сообщение. Оно успешно отправлено.