Чи потрібне ЗНО для вступу за кордон? | Stage Up
Чи потрібне ЗНО для вступу за кордон?

Зараз розпал вступної кампанії до закордонних вузів. Спеціалісти освітньої компанії Stage Up все частіше чують від батьків питання: «Чи потрібно здавати ЗНО для вступу за кордон?». Ми не змогли залишити його без уваги.

Незабаром настане найважливіший момент для всіх українських абітурієнтів – проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Більшість випускників уже обрали для себе майбутні Alma Mater серед українських вузів. Однак, дехто вирішив продовжити своє навчання за кордоном. У першому випадку здача ЗНО є обов’язковою вимогою для вступу. Однак, чи є це необхідністю для майбутніх міжнародних студентів? Розглянемо це питання детальніше.

1. Зовнішнє незалежне оцінювання як державна підсумкова атестація

По-перше, необхідно зауважити, що наявність у випускника  атестата про повну загальну середню освіту є однією з основних вимог для вступу до закордонного навчального закладу. Раніше, щоб отримати атестат зрілості, випускник повинен був пройти державну підсумкову атестацію за місцем навчання. Проте, починаючи з 2016 року, як оцінки за ДПА для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти зараховують саме результати ЗНО з трьох навчальних предметів:

  • українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
  • навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька мови, біологія, географія, фізика, хімія).

2. Я можу вступити до вітчизняного вузу

По-друге, деякі європейські країни (наприклад, Бельгія) вимагають від іноземних абітурієнтів підтвердження того, що вони мають змогу вступити до вітчизняного вузу. У випадку з Україною таким підтвердженням є успішна здача зовнішнього незалежного оцінювання, адже лише на його підставі можна продовжити своє навчання.

3. Успішне ЗНО — відмінний атестат

По-третє, запорукою успішного зарахування до іноземного вищого навчального закладу є високі академічні досягнення під час навчання у школі. Відмінні бали ЗНО стануть, можливо, не головною, однак додатковою превагою на користь абітурієнта.

Так, наприклад, такі популярні серед міжнародних студентів країни, як США, Канада, Великобританія, Нідерланди, Чехія, не вимагають сертифікати ЗНО, але враховують середній бал атестата. Тому ще рано розслаблятися – треба, друзі, готуватися до ЗНО, адже середній бал певною мірою залежить від нього.

Більш детальну інформацію щодо вимог до вступу ви можете дізнатися від наших спеціалістів – просто  заповніть заявку.

Таким чином, можна сказати, що нехтувати проходженням зовнішнього незалежного оцінювання небажано. Окрім того, навіть якщо наявність підтверджень здачі ЗНО не є головною вимогою для вступу за кордон, це може стати «підстраховкою» для випускника у разі невдалої вступної кампанії.

Ми бажаємо вам успіхів у здачі ЗНО, а ті, хто думають про навчання в закордонному вузі, завжди можуть звернутися до компанії Stage Up!